تاریخچه باشگاه

تاریخچه باشگاه
چکیده این مطلب :

باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان از سال ۱۳۸۴ با همت و درایت مرحوم حسین حجازی پدرصنعت اسانس ایران تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت.

باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان از سال ۱۳۸۴ با همت و درایت مرحوم حسین حجازی پدرصنعت اسانس ایران تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت.

یکی از اهداف مرحوم حجازی بعد از تشکیل باشگاه، رشد و تعالی ورزش شهرستان با رویکرد ورزش پایه و قهرمانی بود که به این موهم در سال های 1384 تا 1390 دست پیدا کرد. که نتیجه آن قهرمانی تیم والیبال باریج اسانس در مسابقات لیگ دسته یک و کسب رتبه دوم و سوم لیگ برتر والیبال بود. 

علاوه بر این، قهرمانی در رشته هایی همچون پینگ پونگ، دو ومیدانی، بدنسازی و صعود به قله اورست توسط آقای احسان سیاح از پرسنل شرکت داروسازی باریج اسانس، از دیگر افتخارات باشگاه تا قبل از سال 1393 بود.

بعد از ایشان و از سال ۱۳۹۳، سرکار خانم فاطمه حسیبی سکان این مسئولیت را بر عهده گرفتند. رویکرد و برنامه های ایشان به مانند همسر فقیدشان، توجه به ورزش پایه و آکادمی در رشته والیبال و همچنین سایر رشته های ورزشی به خصوص ووشو، دو و میدانی و همچنین فوتسال بود.

به همین جهت و برای تحقق این امر، از سال ۱۳۹۴ آقای جعفر هوتهم مدرس و مسئول آکادمی فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران با حضور مستمر در جلسات تمرینی تیم های آکادمی والیبال پسران و دختران، منجر به رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته در ورزش شهرستان شد. در نتیجه همین تلاش ها و پشتکار والیبال آموزان، شاهد دعوت از چندین بازیکن دختر و پسر باشگاه باریج اسانس از جمله فاطمه عنایت، الهه حلاج و ریحانه داورپناه به اردوهای تیم ملی والیبال کشورمان بودیم.

علاوه بر این، حضور در رقابت های والیبال استانی و کشوری و قهرمانی در این تورنمت ها، قهرمانی ووشوکاران کاشانی در مسایقات کشوری، تعامل با اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان برای بهره مندی از ظرفیت مدارس جهت کشف استعدادهای جدید، همکاری با اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین استان اصفهان و هیات والیبال کاشان و مهم تر از آن سرمایه گذاری برای احداث سالن های مدرن و پیشرفته ورزشی از دیگر اقدامات صورت گرفته شده در طی سال های 1393 الی 1397 توسط مدیران این باشگاه بوده است.

خوشبختانه از سال 1396 با برنامه ریزی بلندمدت و مدون آقای محمدرضا واعظ مدیر باشگاه، شاهد حضور آقایان وادی، پشنگ و... مربیان بین المللی به عنوان مدرس تیم های آکادمی والیبال باریج اسانس کاشان و همچنین خانم های خمسه، خزانی و... به عنوان مدیر فنی تیم های بانوان این باشگاه و پروانه خمسه مربی تیم های ملی بانوان به عنوان سرمربی تیم بانوان باریج اسانس هستیم.

نتیجه این برنامه ریزی و پشتکار کادر و عوامل باشگاه، قهرمانی تیم والیبال بانوان باریج اسانس کاشان در مسابقات جام باشگاه های بانوان ایران در سال 97  و همچنین کسب مقام سوم سوپرلیگ بانوان در سال گذشته بود که یک جام های طلایی دیگری به افتخارات این باشگاه مردمی و بومی شهرستان کاشان اضافه گردید. 
 
اجرای مجدد طرح استعدادیابی والیبال در مدارس کاشان توسط باشگاه باریج اسانس در سال 1398، نویدبخش آینده درخشان ورزش شهرستان و کشف استعدادهای جدید والیبال خواهد بود.

  • نظرات کاربران