درباره ما

تاریخچه باشگاه

باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان از سال 1384 با همت و درایت مرحوم حسین حجازی پدرصنعت اسانس ایران تاسیس و مورد بهره برداری قرار گرفت. یکی از اهداف مرحوم حجازی بعد از تشکیل باشگاه، رشد و تعالی ورزش شهرستان با رویکرد ورزش پایه و قهرمانی بود که به این مهم در سال های 1384 تا 1392 دست پیدا کرد. که نتیجه آن قهرمانی تیم والیبال باریج اسانس در مسابقات لیگ دسته یک و کسب رتبه دوم و سوم لیگ برتر والیبال بود. علاوه بر این، قهرمانی در رشته هایی همچون پینگ پنگ، دو ومیدانی، بدنسازی و صعود به قله اورست توسط پرسنل شرکت داروسازی باریج اسانس، از دیگر افتخارات باشگاه تا قبل از سال 1393 بود. بعد از ایشان و از سال 1393، سرکار خانم فاطمه حسیبی سکان این مسئولیت را بر عهده گرفتند. رویکرد و برنامه های ایشان به مانند همسر فقیدشان، توجه به ورزش پایه و آکادمی در رشته والیبال و همچنین سایر رشته های ورزشی به خصوص ووشو، دو و میدانی و همچنین فوتسال بود. به همین جهت و برای تحقق این امر، از سال 1394 آقای جعفر هوتهم مدرس و مسئول آکادمی فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران با حضور مستمر در جلسات تمرینی تیم های آکادمی والیبال پسران و دختران، منجر به رشد و شکوفایی استعدادهای نهفته در ورزش شهرستان شد. در نتیجه همین تلاش ها و پشتکار والیبال آموزان، شاهد دعوت از چندین بازیکن دختر و پسر باشگاه باریج اسانس از جمله فاطمه عنایت، الهه حلاج و ریحانه داورپناه به اردوهای تیم ملی والیبال کشورمان بودیم. علاوه بر این، حضور در رقابت های والیبال استانی و کشوری و قهرمانی در این تورنمت ها، قهرمانی ووشوکاران کاشانی در مسایقات کشوری، تعامل با اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان برای بهره مندی از ظرفیت مدارس جهت کشف استعدادهای جدید، همکاری با اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین استان اصفهان و هیات والیبال کاشان و مهم تر از آن سرمایه گذاری برای احداث سالن های مدرن و پیشرفته ورزشی از دیگر اقدامات صورت گرفته شده در طی سال های 1393 تاکنون توسط مدیران این باشگاه بوده است. از سال 1396 با برنامه ریزی بلندمدت و مدون آقای محمدرضا واعظ مدیر باشگاه، شاهد حضور آقایان وادی، پشنگ و... مربیان بین المللی به عنوان مدرس تیم های آکادمی والیبال باریج اسانس کاشان و همچنین خانم های خمسه، خزانی و... به عنوان مدیر فنی تیم های بانوان این باشگاه و پروانه خمسه مربی تیم های ملی بانوان به عنوان سرمربی تیم بانوان باریج اسانس هستیم. نتیجه این برنامه ریزی و پشتکار کادر و عوامل باشگاه،حضور چندین بازیکن آکادمی والیبال این باشگاه در اردوی تیم ملی و قهرمانی تیم والیبال بانوان باریج اسانس کاشان در مسابقات جام باشگاه های بانوان ایران در سال 1397 و همچنین کسب مقام سوم سوپرلیگ بانوان در سال 1398 بود که یک جام های طلایی دیگری به افتخارات این باشگاه مردمی و بومی شهرستان کاشان اضافه گردید. اجرای مجدد طرح استعدادیابی والیبال در مدارس کاشان توسط باشگاه باریج اسانس از سال 1398، نویدبخش آینده درخشان ورزش شهرستان و کشف استعدادهای جدید والیبال خواهد بود

باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس سال 1400 را همراه با موفقیت های ورزشی در رده های آقایان و بانوان پشت سر گذاشت و توانست تیم والیبال بانوان این باشگاه در رقابتهای لیگ برتر والیبال کشور در سال 1400 به مقام قهرمانی برسد. تیم والیبال بانوان این باشگاه با توجه به کسب مقام قهرمانی در لیگ برتر ، توانست بعنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران مجوز حضور در جام باشگاه های آسیا که در کشور قزاقستان برگزار گردید را کسب کند. این تیم کاملا ایرانی توانست در اولین حضور آسیایی خود عملکرد خوبی را در این بازی ها به نمایش بگذارد و با دو پیروزی مقابل تیم های قدرتمندآسیایی جی پی آی ازبکستان و قرقیزستان وی سی و چهارشکست مقابل تیم های آلتای و کوانیش وی سی قزاقستان و دایموند تایلند به مقام چهارمی آسیا بسنده کند.

در کنار موفقیت های بانوان باشگاه ، تیم جوانان پسر این باشگاه که برگرفته از آکادمی این باشگاه میباشند هم امسال توانستند در مسابقات لیگ دسته یک جوانان کشور که در شهرستان چالوس برگزار گردید با اقتدار به قهرمانی دست پیدا کنند.