رونمایی از کتاب درسهای زندگی و مدیریت در سرخ و سپید - آرسن ونگر

رونمایی از کتاب درسهای زندگی و مدیریت در سرخ و سپید - آرسن ونگر
چکیده این مطلب :

کتاب درسهای زندگی و مدیریت در سرخ و سپید - آرسن ونگر با مقدمه ی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان ، سرکار خانم حسیبی با حضور محمدرضا داورزنی ریاست محترم فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران ، پنجشنبه در هتل پارسیان آزادی تهران رونمایی شد. قابل ذکر است ، باشگاه فرهنگی ورزشی باریج اسانس کاشان ، اولین باشگاه ایرانی است که اقدام به انتشار اولین کتاب مدیریت در ورزش نموده است.

در مقدمه این کتاب توضیح داده‌ام که باشگاه‌داری در واقع همان مهارت‌ها و تمهیداتی را می‌طلبد که یک کسب وکار نیاز دارد و همان جامع‌نگری و توجهات چندگانه‌ای را می‌خوهد که در دنیای کسب‌وکار به عنوان ویژگی‌های یک کارآفرین برمی‌شمارند.

آرسن ونگر دراین کتاب از همان مباحثی می‌گوید که جدای از مربی یا مدیر یک باشگاه، در مورد یک کارآفرین هم مصداق تمام دارد. او در جایی از این کتاب می‌گوید که برای پیشرفت در زندگی‌اش هربار دستاوردهای قبلی‌اش را زیر سوال می‌برده و راهکارهای جدیدتر می‌اندیشیده و هربار بعد از آن بهبود و تحول به‌دست می‌آمده است. هدف از انتشار چنین کتابی به فارسی در همین نکته خلاصه شده است: اینکه بتوانیم با علم روز دنیا در حوزه مدیریت آشنا شویم و برای تحول فردی و سازمانی خود آن را به کار ببندیم.

 

در ادامه اولین کتابم با عنوان "نامه‌هایی به همسر کارآفرینم" که در آن ویژگی‌های مورد نیاز یک کارآفرین را با تحلیل زندگی کارآفرینانه همسرم مهندس حسین حجازی بنیان‌گذاربرند باریج‌اسانس معرفی کرده بودم، به عنوان تنها زن ایرانی که مدیریت یک باشگاه ورزشی را در ایران برعهده دارد، مقدمه‌ای برای کتاب " درس‌های زندگی و مدیریت در سرخ وسپید" نوشتم که باشگاه فرهنگی ورزشی باریج‌اسانس آن را ترجمه کرده و جزو سری کتاب‌های حوزه #مدیریت_ورزش است که انتشارات نگاه نوین منتشر کرده است.

 در مقدمه این کتاب توضیح داده‌ام که باشگاه‌داری در واقع همان مهارت‌ها و تمهیداتی را می‌طلبد که یک کسب وکار نیاز دارد و همان جامع‌نگری و توجهات چندگانه‌ای را می‌خوهد که در دنیای کسب‌وکار به عنوان ویژگی‌های یک کارآفرین برمی‌شمارند.

آرسن ونگر دراین کتاب از همان مباحثی می‌گوید که جدای از مربی یا مدیر یک باشگاه، در مورد یک کارآفرین هم مصداق تمام دارد. او در جایی از این کتاب می‌گوید که برای پیشرفت در زندگی‌اش هربار دستاوردهای قبلی‌اش را زیر سوال می‌برده و راهکارهای جدیدتر می‌اندیشیده و هربار بعد از آن بهبود و تحول به‌دست می‌آمده است.

هدف از انتشار چنین کتابی به فارسی در همین نکته خلاصه شده است: اینکه بتوانیم با علم روز دنیا در حوزه مدیریت آشنا شویم و برای تحول فردی و سازمانی خود آن را به کار ببندیم.

در این کتاب به بحث مهم استعدادیابی اشاره شده و توجه ویژه‌ ونگر به موضوع پرورش استعدادها و استعدادیابی است و اینکه رویکرد آموزشی او درواقع همان نگاه و ورزشی است که من می‌پسندم و در تمام دوران مدیریتم در حوزه ورزش تلاش کرده‌ام آن را اجرا کنم. بارها گفته‌ام که باشگاه باریج اسانس، باشگاهی با رویکرد آکادمیک و آموزش‌محور است که تلاش خود را به کشف و پرورش استعدادها اختصاص داده و در سایه چنین راهبردی مقام قهرمانی کشوری را در والیبال بانوان در سال 97 کسب کرده است.

در حقیقت انتشار این کتاب ارزشمند بهانه‌ای شد تا این موضوع مهم را که در ورزش ما توجه چندانی به آن نشده، به تفصیل در مقدمه کتاب مطرح کنم. خواندن این کتاب را به تمام علاقمندان به حوزه مدیریت و کسب‌وکار برای آشنایی بیشتر و موثر و نتیجه‌بخش با علم روز دنیا در این زمینه توصیه می‌کنم.

 

فاطمه حسیبی

مدیرعامل باشگاه فرهنگی‌ورزشی باریج‌اسانس

 

 

 

  • نظرات کاربران